Cumartesi, Kasım 26, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerYangınlarla ilgili bir iyi bir kötü haber! 200 metre kaldı

Yangınlarla ilgili bir iyi bir kötü haber! 200 metre kaldı

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Pakdemirli, “11 gündür devam eden Muğla Milas yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor.” ifadelerine yer verdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman yangınlara ilişkin son durum hakkında basın toplantısı düzenlemişti. Buradaki değerlendirmeleri sırasında Pakdemirli, Milas’taki yangın ile ilgili olarak, “Kanser gibi görünmeyen yerlerden, bir noktadan çıkabilen, devam eden bir yangınla karşı karşıyayız” ifadelerini kullanmıştı.

272 YANGIN KONTROL ALTINDA

Orman Genel Müdürlüğü’nden (OGM) yapılan açıklamada, son 14 günde 53 ilde çıkan 275 orman yangınından 272’sinin kontrol altına alındığı belirtilmişti.

Açıklamada, Muğla’nın Köyceğiz, Milas ve Bodrum ilçelerindeki orman yangınlarını kontrol altına alma çalışmasının sürdüğü aktarılmıştı.

Bakan Pakdemirli’nin son açıklamasına göre; Milas’taki yangının kontrol altına alınmasının ardından Türkiye genelinde 273 yangın kontrol altına alındı.

ALEVLER YERLEŞİM YERLERİNE İLERLİYOR

Muğla’nın Bodrum ilçesindeki otluk ve makilik alanda çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle yerleşim yerlerine doğru ilerlemeye başladı. Yaklaşık 200 metre kadar yerleşim yerlerine yaklaşan yangını söndürmek için havadan ve karadan müdahale sürüyor.

RGF

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments