Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaTeknoloji HaberleriXiaomi durdurulamıyor

Xiaomi durdurulamıyor

Canalys rakamlarına göre, Xiaomi’nin sevkiyatları bir önceki yıla göre %83 artarak şirkete %17 küresel pazar payı verdi.

Canalys Araştırma Müdürü Ben Stanton yaptığı açıklamada, “Xiaomi denizaşırı işini hızla büyütüyor” dedi. Örneğin, sevkiyatları Latin Amerika’da %300, Afrika’da %150 ve Batı Avrupa’da %50’den fazla arttı.Şirket büyüdükçe gelişiyor. ”Stanton ayrıca, “Şirket yine de büyük ölçüde kitlesel pazara yöneliyor ve Samsung ve Apple ile karşılaştırıldığında, ortalama satış fiyatı yaklaşık %40 ve %75 daha ucuz” dedi.

Samsung, satışlarının bir yıl öncesine göre %15 artmasının ardından 1 numaralı yerini koruyor. Güney Koreli teknoloji devi, Xiaomi ‘yi %19 küresel pazar payıyla geride bıraktı. Apple, satışlardaki %1’lik hafif artış nedeniyle 3. sıraya geriledi. İlgili bir haberde, Xiaomi’nin milyarder CEO’su Lei Jun, Çin’in en iyi CEO’larının yeni listesinde 1. sırada yer aldı. Xiaomi’nin başarısı tesadüfi değil.

Şirket fiyat performans açısından kullanıcılarını tatmin edecek ürünler üretiyor. Akıllı telefon pazarında rekabet gittikçe artıyor. Samsung ve Apple senelerdir yerini sağlam tutsa da Xiaomi hızlı adımlarla yükseliyor diyebiliriz.

Samsung hala lider konumunda olsa da Xiaomi ile arasındaki fark ciddi anlamda büyük değil. Apple ise şimdilik ancak üçüncü sırada yerini koruyabiliyor. iPhone 13 satışlarıyla durum değişecek mi göreceğiz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments