Cuma, Eylül 30, 2022
Ana SayfaTeknoloji HaberleriTwitter'dan Taliban açıklaması

Twitter’dan Taliban açıklaması

Twitter’ın, Taliban sözcülerinin kurallara uydukları sürece tweet atabileceklerini, diğer yöneticilerin de hesap açabileceklerini açıklaması tepkilere neden oldu.

Twitter'dan Taliban açıklaması

Facebook’un Taliban’a ait içerikleri engelleme kararının ardından gözler Twitter’a çevrildi.

Sputnik’in haberine göre; konuyla ilgili olarak Twitter tarafından yapılan açıklamada, açık olarak hesapların kapatılıp kapatılmayacağı sorusu yanıtsız bırakılırken, ‘şiddetin yüceltilmesi, platform manipülasyonu ve spam’i yasaklayan kuralların proaktif olarak uygulanmaya devam edeceği’ açıklandı.

Öte yandan, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabının kapatıldığı halde Taliban liderliği konusunda sessiz kalınması ise eleştirilere yol açtı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments