Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerTutuklu hemşirelerin ifadesi CNN TÜRK’te

Tutuklu hemşirelerin ifadesi CNN TÜRK’te

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele ekipleri aylar süren teknik takibin ardından sahte aşı kartının düzenleyenlere operasyon düzenledi.

Özel bir hastane çalışan 3 hemşire ve organizasyonda yer alan 3 kişi olmak üzere toplam 6 kişi gözaltına alındı..

Gözaltına alınan hemşireler nitelikli dolandırıcılık ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla tutuklanmış, diğer üç zanlı da adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması devam ederken hemşireler tutuklu bulundukları cezaevinden ek savunma yaptı.

“İFADEYE GÖRE GEÇMİŞE DÖNÜK FORM DOLDURDULAR”

20 yaşındaki başhemşire yardımcısı, ifadesinde şu sözlere yer verdi:

“Emre Ö. Mali Suçlar Bürosunda verdiği ifadeyi başhemşireye mail attı. Ben de başhemşirenin isteği üzerine o ifadenin çıktısını aldım. Bunun üzerine başhemşirenin talimatıyla poliklinik sorumlusu kendisine ve eşine aşı olmuş gibi geçmiş tarihli form doldurdu. Başka 2 kişi için de geçmişe dönük form doldurdular. Tarihleri Emre Ö.’nün ifadesine bakarak yaptılar. Poliklinik sorumlusu İzinli olduğu tarihte aşı olmuş gibi gösterdi. Aslında aşı yapılmadığı antikor testi ile ortaya çıkacaktır.””

Acil servis hemşiresi ise ifadesinde başhemşirenin arada bir acil servise inip “Aşı yaptım” diyerek barkod okuttuğunu söyledi. Araştırılırsa bir çok usülsüzlüğün hastaneden çıkabileceğini belirtti. Tutuklu iki hemşire de tahliyelerini talep etti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments