Salı, Mayıs 24, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerTüm Türkiye'yi Yakından İlgilendiriyor: Ulaşımda Y...

Tüm Türkiye’yi Yakından İlgilendiriyor: Ulaşımda Y…

Ulaşımda Tüm Türkiye’yi ilgilendirecek bir gelişme yaşandı. İklim değişikliği nedeni ile kara yollarında yeni düzenlemeye gidilecek.

Küresel ısınma tüm dünyada felaketlerin yaşanmasına neden oluyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre İklim değişikliği nedeni ile kara yollarında yeni düzenlemeye gidilecek. Yapılacak olan değişiklikler ise tüm vatandaşları yakından ilgilendiriyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN PARİS İKLİM ANLAŞMASINI İMZALAYACAĞINI AÇIKLADI

Sabah’ta yer alan habere göre küresel ısınmanın etkisiyle yaşanan iklim değişiklikleri tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de derinden yaralıyor. Ülkemiz bu sene çok sayıda yangı, sel gibi doğal afetleri art arda yaşamaya başladı. Küresel ısınmanın önüne geçilmesi için tüm dünya Paris İklim Anlaşmasının hızla tüm ülkeler tarafından uygulanmasını tartışmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise anlaşmayı onaylayacağını açıkladı. Ulaşımda da küresel ısınmaya yönelik önlemler alınacak.

KÜRESEL ISINMANIN ÖNÜNE GEÇEBİLMEK İÇİN ULAŞIMDA YENİ DÖNEM

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu konu ile ilgili açıklamada bulundu. Bakan Karaismailoğlu ‘İklim değişikliğine paralel olarak karayolları yapıların gözden geçirilecek. Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğunda yer alan yolların kesiştiği kuru dere, sulu dere ve her türlü sel oluşturabilecek alanlarda gelebilecek feyezan debilerini hesaplanarak uygun enine geçişler (menfez ve köprü) tasarlanmaktadır. İklim değişikliği ve artan sıcaklık sebepli feyezan riskleri için menfez ve köprü ebatlarımızda gerekli düzenlemeler yapılmaktadır’ dedi.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: AKTARMA SEÇENEĞİ DEVREYE SOKULDU

Bakan Karaismailoğlu açıklamasında ‘Proje hazırlanırken hidrolik-hidrolojik hesaplamalarda Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve DSİ tarafından yayınlanan güncel veriler dikkate alınmaktadır. Aşırı yağış ve sel nedeniyle seferlerin güvenliği ve aksamaması için aktarma seçeneği devreye sokuldu’ ifadelerine yer verdi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments