Cuma, Eylül 30, 2022
Ana SayfaTeknoloji HaberleriTrendyol’dan “Olumsuz eleştirileri yayınlamıyor” iddialarına ilişkin açıklama

Trendyol’dan “Olumsuz eleştirileri yayınlamıyor” iddialarına ilişkin açıklama

Satıcılara dair eleştirileri yayınlamadığı iddiasıyla gündeme gelen Türkiye’nin önde gelen alışveriş sitelerinden Trendyol, açıklama yaptı. Açıklamada, “”Alışveriş yapan müşterilerimizin ürünün kalitesine yönelik yorumları, beden/kalıp/boyut görüşlerini, kargoyla ilgili paylaşımları, ürün paketleme konularını, hatalı/yanlış/ eksik ürün gönderim durumunu, orijinallik sorgusunu, stok taleplerini ve ürün fiyatıyla ilgili tüm içerikleri olumlu veya olumsuz olarak değerlendirilmeden platformumuz üzerinden yayınlamaktayız” denildi.

Trendyol’dan “Olumsuz eleştirileri yayınlamıyor” iddialarına ilişkin açıklama

Trendyol son yıllarda aldığı yatırımlarla büyürken, kullanıcılarından gelen eleştirileri yayımlamaması sosyal medyada gündem oldu.

Marketing Türkiye’de yer alan habere göre, internet ortamında alışveriş yaparken müşterilerin en çok önemsediği konuların başında ürün veya hizmeti kullananların geri bildirimleri geliyor. Bir hizmet veya ürüne yapılan yorumlar ve puanlamalar güveni tetikleyen en büyük unsurken Trendyol kullanıcılarının ‘bu haklarının ellerinden alındığını’ söylemesi Ekşi Sözlük’te gündem oldu.

“Trendyol’un olumsuz eleştiri kabul etmemesi” şeklinde açılan başlık aynı sorunu yaşadığını ifade eden kullanıcıların yorumlarıyla birlikte trendlere girdi.

TRENDYOL’DAN AÇIKLAMA: KÜFÜR VE ARGO ENGELLENİYOR

Konuyla ilgili Trendyol’dan yapılan açıklamada ise, “Alışveriş yapan müşterilerimizin ürünün kalitesine yönelik yorumları, beden/kalıp/boyut görüşlerini, kargoyla ilgili paylaşımları, ürün paketleme konularını, hatalı/yanlış/ eksik ürün gönderim durumunu, orijinallik sorgusunu, stok taleplerini ve ürün fiyatıyla ilgili tüm içerikleri olumlu veya olumsuz olarak değerlendirilmeden platformumuz üzerinden yayınlamaktayız” denildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bunların dışında kalan, küfür ve argo içeren ya da rakip markalara atıfta bulunan hiçbir yorum onaylanmamaktadır. Ayrıca ürünle ilgili olmayan genel Trendyol sistemine ilişkin konular, siparişle ilgili satıcıya yönelik taleplerle iletişim bilgisi talepleri yorum olarak kabul edilmemektedir. Siparişle ilgili talepler ve sorun bildirimleri için ayrıca panellerimiz bulunmaktadır. Yorumlar yayınlanmadan önce de hiçbir koşulda satıcılar veya hizmet sağlayıcıları ile paylaşılmamaktadır. Haberde bahsedildiği gibi olumsuz yorumların yayınlanmaması diye bir durum asla söz konusu değildir.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments