Cumartesi, Kasım 26, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerSon Dakika: 2 Doz Aşı Olmayan Kahvehane Ve Kıraath...

Son Dakika: 2 Doz Aşı Olmayan Kahvehane Ve Kıraath…

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu, 2 doz aşı olmayan müşterilerini yarından sonra iş yerlerine almayacaklarını bildirdi.

Koronavirüsle mücadelede gün geçtikçe yeni adımlar atılıyor. Bununla beraber aşı randevusuna ve aşılamaya gidilmemesi halinde kahveci esnafı bir adım attı. Sosyal buluşma noktalarından biri olan kahvehane, kıraathane ve kafeler için federasyon yaptırım kararı aldı. 

KAHVEHANECİLER, MADDİ VE MANEVİ ZARAR GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ 

En fazla mağduriyet yaşayan kesimin kahvehane, kıraathane işletmesi yapan esnaf olduğunu aktaran Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu Başkanı Murat Ağaoğlu, kahvehanelerin koronavirüs ile mücadele kapsamında 130 bin esnafın 16 Mart 2020 tarihinde iş yerini kapattığını, aralıklarla açılm da olsa 16 ay oyun yasağı ile maddi ve manevi zor günler yaşandığını söyledi. 

‘EN AZ 2 DOZ AŞI OLMAYANLAR KAHVEHANELERE GELMESİN’

Diğer yandan 1 Temmuz tarihinde kontrollü normalleşmeye gidilmesi ve havaların sıcaklaması ile rehavet yaşandığını dile getiren Federasyonu Başkanı Ağaoğlu müşterilerin en az 2 doz aşı olması gerektiğini bildirerek ‘Bazı vatandaşlarımızın aşı olmamaları ayrıca koronavirüse kıyasla daha hızlı yayılan mutant virüs sebebiyle de vaka sayılarında büyük bir artış olduğu ve vefat sayılarının arttığı gözleniyor. Çok büyük ümitlerle başladığımız normalleşme sürecinin salgının artması sebebiyle tekrar sona ermesi ve kısıtlamalar yaşanmasının hem ülkemiz ekonomisine hem de esnafımıza çok derin yaralar açacağı aşikardır. Kısıtlamalar sebebiyle zor günler geçiren kahvehane ve kıraathane işletmecisi esnaflarımızın tekrar kapanmayı kaldıracak gücü kalmamıştır. Bu sebeple Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu ve federasyona bağlı meslek odaları olarak aldığımız karar doğrultusunda yarından itibaren ülke genelindeki tüm kahvehane, kıraathane ve kafelerimize en az 2 doz aşı olmayan vatandaşlarımızı kabul edemeyeceğimizi tüm kamuoyuna duyuruyor, salgın ve hastalıkların sona ereceği güzel günler diliyoruz’ ifadelerini kullandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments