Salı, Mayıs 24, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerNASA fotoğraf yarışmasında birinci olan göl KPSS 2021’de soruldu! Van Gölü birinci...

NASA fotoğraf yarışmasında birinci olan göl KPSS 2021’de soruldu! Van Gölü birinci oldu mu?

KPSS 2021 Genel Kültür Genel Yetenek Sınavı adayların katılımı ile geride kaldı. Sınav sonrası adaylar akıllarında kalan sorularla ilgili araştırmalara başladılar. Bu sorulardan biri de NASA’nın fotoğraf yarışmasında birinci olan göl oldu.

NASA FOTOĞRAF YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLAN GÖL HANGİSİDİR?

NASA tarafından düzenlenen “Dünya Turnuvası” adlı çevrim içi fotoğraf yarışmasında, Astronot Kate Rubins tarafından çekilen Van Gölü fotoğrafı, oyların çoğunu alarak birinci seçildi.

Rubins’in 12 Eylül 2016’da çektiği Van Gölü fotoğrafı ile Astronot Don Pettit tarafından 2012’de çekilen Amerika Kıtası üzerinde hareket halindeki yıldızların bulunduğu kare, 32 fotoğraf arasından finale kalmıştı.

8 Mart’ta görücüye çıkan ve tamamı astronotlar tarafından çekilen 32 kare arasındaki rekabet “earthobservatory.nasa.gov/tournament-earth” internet sitesi üzerinden yapılan oylamalarla, bugün ABD yerel saatiyle 12.00’de sona erdi.

NASA Earth isimli web sayfasında bugün birinci seçildiği belirtilen Van Gölü fotoğrafı için finale kalmaya hak kazandığında, “Sodalı gölün bu fotoğrafı, çeyrek finallerde oyların yüzde 94’ünü aldı ve finalde de aynısını yapmaya hazırlanıyor.” ifadesine yer verilmişti.

Yarışmaya katılan 32 fotoğraf için 930 binden fazla oy kullanıldığı kaydedildi.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments