Cumartesi, Kasım 26, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerMuğla’da Şehir Işıkları Değil Alev Topları Yanıyor

Muğla’da Şehir Işıkları Değil Alev Topları Yanıyor

Köyceğiz ilçesinin tepelerinde süren ve rüzgarın yön değiştirmesi ile birden köylerin sınırlarına kadar inen şiddetli alevler, etrafı şehir ışıkları gibi aydınlattı.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde günlerdir süren ve geçtiğimiz gün Çayhisar ve Zeytinalan mahallelerinin yakınlarına kadar ulaştı. Yangının yerleşim yerlerine gelmesi ile beraber köylüler hayvanlarını ve eşyalarını güvenli bölgeye taşımaya başladı. Bununla beraber Köyceğiz’in dağlarından hızla köylerine inen alevler karşısında vatandaşlar özverili bir şekilde çalıştı. Özellikle Taşdibi istikametinde köyün içlerine kadar giren alevlerin önüne son anda geçildi. 

ÇEVREDEKİLER YANGINA SET OLDU 

Diğer yandan Köyceğiz’deki çıkan yangına Dalaman’dan havalanan hava araçları müdahale etti. Ancak dik yamaçlardan köye doğru inen yangın hızla ilerleyince yapılan çağrıların ardından Ortaca ve diğer bölgelerden gelen köylüler Zeytinalan’daki vatandaşlarla beraber yangına karşı set çekti. 

YÜZLERCE METRE UZUNLUĞUNDA BİR HATTA YANGINLA MÜCADELE VERİLDİ 

Bununla beraber bu mücadelede en büyük şans ise bölgede geçekleşen zeytincilik faaliyetlerinde yoğun olarak kullanılan sulama tankları oldu. Dolu halde bekleyen su tanklarını traktörlerin arkasına takan, kamyonetlerine atan köylüler alevlerin dibine kadar geldi. Su tanklarına uzun hortumlar takılarak yüzlerce metre uzunluğunda bir hatta yangınla mücadele verildi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments