Cumartesi, Kasım 26, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerMuğla ve İzmir'de orman yangınları çıktı!

Muğla ve İzmir’de orman yangınları çıktı!

Muğla’nın Köyceğiz ilçesindeki Otmanlar Mahallesi Şeytanderesi mevkiinde daha önce soğutma çalışmasının yapıldığı belirtilen ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle yeniden yangın başladı.

AA’da yer alan habere göre karadan ulaşım sağlanamadığı için yangına havadan 2 yangın söndürme uçağı ve 8 helikopterle müdahale ediliyor. Köyceğiz’de, 29 Temmuz’da saat: 13.30’da makilik alanda çıkan yangın, 12 Ağustos’ta söndürülmüştü.

Öte yandan İzmir’in Menderes ve Urla ilçelerinde çıkan orman ve makilik yangınlarına da havadan ve karadan müdahale edildi.

İzmir’in Urla ilçesinde makilik alanda çıkan yangın ile Menderes ilçesindeki orman alanda çıkan yangınlar, havadan ve karadan yapılan müdahaleler sonrasında kontrol altına alındı. Her iki bölgede de soğutma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de, İzmir’deki yangınla ilgili açıklamada bulundu. Bakan Pakdemirli, “Ekiplerimiz yangına 1 uçak, 5 helikopter, 20 arazöz, 2 dozer ile müdahale etti. Sahadaki arkadaşlarımızın yoğun müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam ediyor” açıklamasında bulundu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments