Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerMillet İttifakı Dağılıyor mu? Pervin Buldan Şartla...

Millet İttifakı Dağılıyor mu? Pervin Buldan Şartla…

Son dakika haberine göre, seçim tartışmaları hakkında HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, açıklamalarda bulundu.

Son dakika haberine göre, CHP ve İYİ Parti’ye aba altından sopa gösteren Pelvin Buldan, seçim döneminde HDP’ye farklı bir tavır takındıkları durumda destek vermeyeceklerini belirtti. Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı gibi hareket eden HDP, CHP ve İYİ Parti’ye yönelik şartlarını da bir bir açıklayacak.

MUHALEFETİN BU ÇARESİZLİĞİ ONLARA BİR ŞEY KAZANDIRMAZ

Mezopotamya Ajansı’ndan Gökhan Altay ve Özgür Paksoy’a açıklamalarda bulunan Pelvin Buldan, şu ifadelere yer verdi:

”En son seçimlerde demokrasi güç birliği oluşturuldu. HDP olarak bazı yerlerde AK Parti’ye kaybettirmek adına demokratik güç birliklerini destekledik. Fakat muhalefetin şöyle bir sorunu var; HDP ile bir arada görünmekten çekinen, HDP ile bir arada fotoğraf vermekten kaçınan, HDP ile isminin geçmesine bile rıza göstermeyen bir muhalefet var. Bu muhalefet tarzı kazandırmaz. Millet İttifakı’na ve içerisindeki partilere bakıyoruz; CHP’nin dışında diğer partilerin hiçbiri HDP’nin oy oranına sahip değil. HDP eğer Millet İttifakı’na destek verirse, Millet İttifakı kazanır anlayışı üzerinden gidenler bile bunu söylüyor. Evet, bu doğrudur. Fakat muhalefetin bu cesaretsizliği ve HDP’ye yaklaşımı, onlara bu seçimlerde bir şey kazandırmaz. HDP’yi öcü gibi görmek, HDP’yi kötü bir partiymiş gibi lanse etmek, onunla aynı fotoğrafta olmamak için çırpınan, aynı kareye girmemek için çaba sarf eden partiler; eğer seçim döneminde HDP farklı bir tavır takınırsa -üçüncü yoldan bahsediyoruz- ve böyle bir yol izlemeye kalkarsa bunun sorumlusu HDP olmayacaktır. Bunun sorumlusu HDP ile yan yana görünmekten kaçınan, HDP ile birlikte fotoğraf vermekten kaçınan muhalefet partileri olacaktır.”

BİZİM DE İLKELERİMİZ OLACAK

”Herkesin çok açık ve net olması lazım. Tabi ki bizim de ilkelerimiz var. Bu ilkelerimizi belki yakın bir zamanda bir deklarasyonla açıklayacağız. Şimdi bunun hazırlıklarını yapmaya başlayacağız. Deklarasyon hazırlayacağız ve ilkelerimizi ortaya koyacağız. Bu ülkede eğer demokrasi gelişecekse, Kürt sorununun çözümüyle başlanmalı. HDP’nin mutlaka ilkeleri olacaktır. HDP’nin mutlaka seçim açısından söyleyeceği sözleri olacaktır. Bu sözlerimizi, ilkelerimizi, yakın bir zamanda kamuoyuyla paylaşacağız. Elbette bunu muhalefet partilerine de duyurmak için bu süreci başlatacağız.” dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments