Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerManavgat yangınının şüphelisi hastanede yaşamını yitirdi

Manavgat yangınının şüphelisi hastanede yaşamını yitirdi

Cumhuriyet tarihinin en büyük yangını olarak adlandırılan Manavgat yangının şüphelisi olarak gözaltına alınan Hüseyin G., tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Şüphelinin yangın bölgesinden motosikletle kaçmak isterken alevlerin arasında kaldığı ve vücudunun yüzde 80’inin yanmış olduğu ifade edildi.

Manavgat yangınının şüphelisi hastanede yaşamını yitirdi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz Çarşamba günü Yeniköy Yalamukbükü mevkisinde çıkan orman yangınının şüphelisi olarak jandarma tarafından yakalanan Hüseyin G. yaşamını yitirdi.

Yangını çıkardığı düşünülen Hüseyin G. isimli şüpheli yangından kısa bir süre sonra jandarma ekiplerince yakalandı.

Şüphelinin yangın bölgesinden motosikletiyle kaçmak isterken alevlerin arasında kaldığı, yanma korkusuyla 177’yi arayarak yangın ihbarında bulunduğu öğrenildi.

Hüseyin G.’nin telefon sinyallerinden yangın başladığı noktada olduğunun belirlendiği, bazı köylülerin de yangından önce motosikletiyle yangın bölgesine doğru gittiğinin görüldüğü öğrenildi.

Alevlerin arasında kalan Hüseyin G.’nin vücudunun yüzde 80’ninin yandığı, yakalanmasının ardından Antalya Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavisine başlandığı, yapılan tüm müdahalelere rağmen 18 gün sonra yaşamını yitirdiği bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Cumhuriyet tarihinin en büyük yangını olarak adlandırılan Manavgat yangını, 28 Temmuz Çarşamba günü saat 12.00 sıralarında Manavgat’ın Yeniköy Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alandan başladı.

Yeniköy Yalamukbükü mevkisinde başlayan orman yangını rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılırken Kalemler ve Evrensekiye ulaşmış, Kalemler mahallesinde 2 kişi hayatını kaybetmişti.

Yangında yaklaşık 60 bin hektar ormanlık alan kül olurken, çok sayıda hayvan da yaşamını yitirmişti. Yapılan tespitlerde, bölgede 1 milyar TL’lik hasar oluştuğu belirlenmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments