Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerKripto paralar gündem olmaya devam ediyor

Kripto paralar gündem olmaya devam ediyor

Neredeyse ardı ardına dört gündür günü kayıpla kapatan kripto para borsası, toplam hacminin bir kez daha 2.1 trilyon dolar sınırına dayanmasına engel olamadı. Bu düşüşten %2,3’lük oranıyla Bitcoin ve %2,4’lük oranıyla Ethereum’da nasibini almış oldu.

Diğer alt coinlerde de durum bundan farklı değil. Öyleki SEC’le davasında uzatma isteyen Ripple %3,6’lık düşüş yaşarken, DOGE Coin’in fiyatı ise %4,4’lük bir erime gördü.

Tüm bu geri çekilmeler bir yana, son birkaç haftadır kulaktan kulağa dolanan bir haber, zenginlik hayallerini kripto paralara bağlayanları adeta kendine çekiyor.

Henüz resmi bir kaynağa dayanmayan söylentiye göre, ABD’nin önde gelen bankalarından Morgan Stanley, çok sayıda Grayscale Bitcoin Trust hissesi satın almış. Bu hisseyi satın almak için önce Bitcoin satın almak zorunda olunduğuna göre, dolaylı olarak ABD devi bu hisseler için epey, ki söylentiye göre yaklaşık bir milyon adet, Bitcoin satın almış.

Ancak haberimizi son zamanların popüler söylemiyle noktalayalım. Bu haber kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Çünkü bu tarz söylentiler her zaman olur ve doğruluğu ispatlanana kadar da sadece bir söylentiden ibarettir. Siz siz olun söylentiler yerine, bilimsel verilere göre yatırımlarınızı yapın.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments