Salı, Mayıs 24, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerKoronavirüs, yerli aşı, fahiş fiyatlar! Gözler Kabine Toplantısı'nda

Koronavirüs, yerli aşı, fahiş fiyatlar! Gözler Kabine Toplantısı’nda

Koronavirüs salgınında vakalar azalmıyor, yüz yüze eğitimin vaka artışlarına etkisi ne durumda, işte tüm bu başlıklar cumhurbaşkanlığı kabinesinde değerlendirilecek.

Koronavirüs salgınında gelinen son durum Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kabineye yapacağı sunumda olacak. Hastane doluluk oranları ve aşılamada gelinen son durum hakkında kabineye bilgi verecek. Yüz yüze eğitimin vaka artışlarına etkisi, okullarda alınacak ek önlemler de masada olacak. Toplantıda ayrıca kısa süre içinde acil kullanım onayı alması beklenen yerli aşı Tukovac çalışmaları da değerlendirilecek

Toplantının gündeminde ekonomideki gelişmeler de var. Fahiş fiyatlarla mücadelede atılan adımları yapılacak yasal düzenlemeler. Tarladan vatandaşa giden süreçlerin düzenlenmesi de gündem başlıklarından gıda enflasyonu ve fahiş fiyatlarla mücadeleye ilişkin atılabilecek adımlar da kabine üyelerince değerlendirilecek.

Kabinede Yunanistan ile devam eden istişafi görüşmeler, hem İran hem de ırak ile geçtiğimiz hafta yapılan istişari görüşmeler de ele alınacak. Afganistan’da Talibanı’ın yönetime gelmesi sonrası iki ülke arasındaki ilişkiler de masada olacak.

 

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments