Cumartesi, Kasım 26, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerKoronavirüs Vaka Sayısında Büyük Artış! Sağlık Bak...

Koronavirüs Vaka Sayısında Büyük Artış! Sağlık Bak…

Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri Sağlık Bakanı tarafından açıklandı.

20 Temmuz 2021 Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Koronavirüs sebebiyle son 24 saatte 46 vatandaşın hayatını kaybetti.

Bununla beraber ise yeni vaka sayısı da 8 bin 780 oldu. En yüksek aşılama oranına sahip iller ise Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne ve Balıkesir oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘’İki doz aşı vaka sayılarında artık geri dönüşü olmayacak düşüşü sağlar. Bayramın tadını bozmadan çok dikkatli olalım. Kalıcı çözüm, aşıyla kazanılacak bağışıklıktır.’’ diyerek açıklamalarına devam etti.

20 Temmuz 2021 açıklanan koronavirüs  tablosuna göre, Türkiye’de son 24 saatte 198 bin 537 koronavirüs testi yapıldı, 8 bin 780 kişinin testi pozitif çıktı, 46 kişi hayatını kaybetti, iyileşenlerin sayısı da 4 bin 561 oldu.

AŞI UYGULAMALARI

18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı %62,89, ikinci doz aşı uygulananların oranı %34,06 olarak gerçekleşti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadele kapsamında, son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz 150 bin 917 aşı uygulandı.

Türkiye’de bugüne kadar yapılan aşı sayısı 39 milyon 33 bin 632’si birinci doz, 21 milyon 139 bin 283’ü ikinci doz, 3 milyon 658 bin 208’i üçüncü doz olmak üzere 63 milyon 831 bin 123’e yükseldi.

AŞILAMA ORANININ EN YÜKSEK OLDUĞU 10 İL

En az bir doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il sırası ile Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Tekirdağ oldu.

En az bir doz aşı yapılanların oranının en az olduğu iller ise Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Iğdır ve Gümüşhane olarak sıralandı.

İŞTE 20 TEMMUZ KORONAVİRÜS TABLOSU

BAKAN KOCA: BAYRAM SALGIN İÇİN FIRSATA DÖNÜŞMEMELİ

Sosyal medya hesabından günlük tabloyu yayınlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘’Vaka sayılarındaki artışı engelleyecek olan bir an evvel iki doz aşı olarak bağışıklık elde etmektir. Bayram salgın hastalık için fırsata dönüşmemeli. Sevinç ve teyakkuz bir arada olabilir.’’ diyerek uyarılarda bulundu. 

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE AKLIMIZDA OLSUN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘’İki doz aşı vaka sayılarının önünü keser. İki doz aşı vaka sayılarında artık geri dönüşü olmayacak düşüşü sağlar. Bayramın tadını bozmadan çok dikkatli olalım. Kalıcı çözüm, aşıyla kazanılacak bağışıklıktır. Bugünkü yeni vaka sayısı 8.780. Türkiye’nin her yerinde aklımızda olsun’’ dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir sonraki paylaşımında ise ‘’Bugünkü yeni vaka sayısı 8.780. Tatil boyu hiçbir şey bu sayıya hizmet etmemeli.’’ diyerek uyarılarda ve önerilerde bulundu. 

19 TEMMUZ KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye’de dün (19 Temmuz) koronavirüs sebebiyle 50 vatandaş hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 7 bin 667 olarak açıklanmıştı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments