Perşembe, Aralık 1, 2022
Ana SayfaGüncel Haberlerİtalya, 3. doz uygulamasına Eylül ayı içinde başlayacak

İtalya, 3. doz uygulamasına Eylül ayı içinde başlayacak

İtalya aşıda 3’üncü doza geçiyor. Açıklama ülkenin ilaç ajansından geldi. Öğretmenler dışındaki tüm çalışanlara da aşı veya test zorunluluğu getirildi.

Yaklaşık 130 bin vatandaşını koronavirüse kurban veren İtalya’da geçtiğimiz yılın sonundan bu yana yaygın aşılama kampanyası yürütülüyor. Bugüne kadar 80 milyon dozu aşkın aşı uygulandı. 12 yaş üstü nüfusun yüzde 73’ünün aşı olduğu ülkede 3’üncü doza İtalya İlaç Ajansı yeşil ışık yaktı. Sağlık Bakanı Roberto Speranza, 3’üncü doza zayıf ve sağlık bakımından savunmasız kişilerden başlanacağını açıkladı.

İtalya’da salgınla mücadelenin bir diğer ayağı ise aşı veya test yapıldığını belgeleyen “yeşil geçiş” belgesi. Restoranların kapalı alanları, Spor salonları, tiyatro, sinema gibi sosyal faaliyetlere girişlerle seyahatlerde zorunlu olan yeşil geçiş belgesinin kapsamını bir kez daha genişletildi.

Hükümet, “yeşil geçiş” belgesini üniversite ve okullarda çalışan öğretmenler dışındaki çalışanlar için de zorunlu hale getirdi. Ayrıca huzurevlerinde çalışanlar için de koronavirüs aşısı yaptırmak zorunluluk kapsamına alındı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments