Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana SayfaGüncel Haberlerİnternet Kullananlar Dikkat! Vaktimizin 8 Saati İn...

İnternet Kullananlar Dikkat! Vaktimizin 8 Saati İn…

Wearesocial 2021 raporunda açıklanan verilere göre, internet kullanım oranları arttı. İnternet kullanım oranı 2021’de 6 saat 54 dakika olarak açıklandı.

Dünya ortalamasının günlük 6 saat 54 dakika olduğu görülürken, Türkiye’nin 7 saat 57 dakika ile dünya ortalamasının üzerinde internet kullandığı açıklanan bilgiler arasında yer aldı. Salgından sonra yeni normal hayatta gerçekleşen kısıtlamalar ve evden çalışma dönemleri, internet kullanımını tüm dünyada artırdığı gibi ülkemizde de arttığı görülüyor. 

MOBİL İNTERNET KULLANIMI ARTTI 

Açıklanan verilere göre, ilk sırada yer alan ülke 10 saat 56 dakika ile Filipinler olurken, ikinci sırada 10 saat 8 dakika ile Brezilya, üçüncü sırada ise 10 saat 6 dakika ile Güney Afrika yer aldığı gözlemlendi. 

Mobil internet kullanım oranları incelendiğinde ise dünya ortalamasının 3 saat 39 dakika olduğu saptanırken, Türkiye’de 4 saat 19 dakika olduğu açıklanan veriler arasında yer aldı. Dünyadaki internet kullanıcı sayısının ise 4.66 milyar olduğu kaydedilirken, bu rakamın dünya nüfusunun yüzde 59,5’ine denk geldiği görüldü. 

Türkiye’deki sosyal medya kullanıcısı sayısı sadece son bir yılda artarak 6 milyon 60 milyon oldu. Bu rakam, Türkiye’nin toplam nüfusunun yaklaşık yüzde 70’inin sosyal medya kullanıcısı olduğunu ifade ediyor. Açıklanan verilere göre, Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformlarında 1. sırada YouTube (yüzde 94,5),2. sırada Instagram (yüzde 89,5),3. sırada Whatsapp (yüzde 87,5),4. sırada Facebook (yüzde 79) ve 5. sırada ise Twitter (yüzde 72,5) olduğu görülmektedir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments