Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerİETT’de Ne Oluyor, İstanbul Yönetilemiyor mu?

İETT’de Ne Oluyor, İstanbul Yönetilemiyor mu?

Son dönemde İBB, İETT otobüs yangınları, doğal gaz patlamaları ve İSKİ’nin su patlamalarıyla konuşuluyor. Bu yaşanan olaylar üzerine akıllara İstanbul yönetilemiyor mu? soruları akla takıldı. Peki neden? İşte detaylar…

Haber365 ÖZEL | Sevgi CANPOLAT

CHP’li Ekrem İmamoğlu yönetiminde olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi son dönemlerde otobüs yangınları, doğal gaz patlamaları ve su patlamalarıyla konuşuluyor. CHP’li yönetimin göreve geldiği günden bugüne kadar bir çok liyakatsiz atama yapması bu durumu hazırlayan en önemli etmenlerden biri.

BAKIMLARI YAPILMIYOR MU? 

Edindiğimiz bilgiye göre son zamanlarda yaşanan otobüs arızalarının başlıca sebebi ilgili birimlerde yapılan liyakatsiz atamalar. Hemen her gün İstanbul’un farklı noktalarından haber merkezimize gelen arızalı otobüs görüntüleri üzerine yaptığımız araştırma ve edindiğimiz bilgi bu yönde. Edinilen bilgiye göre; Liyakatsiz atamalardan sonra ilgili birimler doğru bir şekilde çalışmıyor, periyodik olarak yapılması gereken bakımların yapılmadığı ve otobüslerin bu yüzden sık sık arızalandığı veya yandığı düşünülüyor.

İstanbul’un birden fazla noktasında art arda yaşanan bu arıza ve kazalar İBB yönetiminin beceriksizliğini gözler önüne serer nitelikte.

SÖZ KONUSU VATANDAŞIN CANI

Yanarak adeta küle dönen otobüslerden daha öncemlisi içinde taşıdığı canlar. İçinde yüzlerce can taşıyan araçların yanarak adeta bir küle dönmesi vatandaşı korkutuyor. 

BEDELİNİ VATANDAŞ ÖDÜYOR?

Liyakatsiz atamalarla adeta bir kriz merkezine dönen İstanbul için vatandaşın yorumu “İstanbul doğru yönetilemiyor” yönünde. Bir çok şefliğin ve müdürlüğün başına tecrübesiz ve liyakatsiz atamalar yapan Ekrem İmamoğlu’nun bu tercihlerin bedelini vatandaşa ödetiyor olması ise vatandaş için bir başka tartışma konusu.

SADECE İETT DEĞİL 

İBB’ye bağlı bir çok kurumda tıpkı İETT’de olduğu gibi krizler mevcut. İSKİ ve İGDAŞ’a bağlı bir çok kurumdan da benzer haberler alınıyor. Altyapı haritasına hakim olmayan şefler ve müdürler atayan Ekrem İmamoğlu yine bu tercihinin bedelini vatandaşa ödetmiş oluyor.

İSTANBUL YÖNETİLEMİYOR

İBB kaynaklarından alınan bir başka bilgi ise yönetimin içerisinde bir kaos olduğu yönünde; liyakatsiz atamaların yaşattığı sıkıntıların yanı sıra müdürlükler ve başkanlıklar arasında da ciddi görev karmaşaları yaşandığı ve adeta İBB yönetiminin bir kaos içerisinde olduğu konuşuluyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments