Perşembe, Aralık 1, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerFirefox yeni bir öneri özelliği sunuyor

Firefox yeni bir öneri özelliği sunuyor

Şirket ayrıca, yazılan aramaları, tıklama bilgilerini ve “şehir düzeyinde” konum bilgilerini göndermeye dayanan bağlamsal öneri üzerinde de çalışıyor.

Bu, Firefox’un gizliliğe odaklanması nedeniyle endişeleri artırabilir, ancak şirket gizlilik ve güvenlik konularını dikkate aldığını konusunda garanti verdi.

Daha büyük endişe, bazı Öneri bağlantılarının nesnelliği olabilir. Mozilla örneğin Vans ayakkabılarını aradığınızda bir eBay bağlantısı gibi “sponsorlu” içerikler önermeyi planlıyor. Mozilla “güvenilir” malzeme vaat ederken, önerilen içerikler her zaman en mantıklı seçenekler olmayacaktır.

Bu fiili reklamları yok saymak için standart bir web araması da başlatabilirsiniz, yani seçenek size kalmış. Firefox, Chrome ve Safari ile karşılaştırıldığında çok tercih edilen bir tarayıcı değil. Şirket bu algılı kırmaya çalışıyor diyebiliriz. Gün geçtikçe farklı özellikler sunan tarayıcı bir dönemin en çok tercih edilen tarayıcısı idi. Yeni güncellemeleri ile eski başarısını yakalamaya çalışan tarayıcı bunu ne kadar başaracak bekleyip göreceğiz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments