Perşembe, Şubat 2, 2023
Ana SayfaGüncel HaberlerErdoğan: Göç konusuyla ilgili yoğun bir diplomasi yürütüyoruz

Erdoğan: Göç konusuyla ilgili yoğun bir diplomasi yürütüyoruz

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu dünya liderleri ile Afganistan’daki gelişmeleri ele aldığı telefon trafiğine ilişkin olarak, “Afganistan’daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz” dedi.

Erdoğan: Göç konusuyla ilgili yoğun bir diplomasi yürütüyoruz

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftasonu boyunca Batılı liderler, Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski ve Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ile yaptığı görüşmeleri paylaşarak, “Afganistan’daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz” dedi.

Erdoğan, 20 Ağustos’ta Yunanistan Başbakanı Kiryakos Mitçotakis ile başlattığı göç diplomasisini 21 Ağutso’ta, Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile devam ettirmişti.

Erodğan, Taliban ile görüşmeye hazır olduklarını söylediği görüşmede şartların uygun olduğu anda Kabil Havalimanı’nı işletilmesi sorumluluğunu devam ettirebileceğini vurgulamıştı.

Erdoğan Batılı liderlerin ardından Irak Başbakanı Mustafa Kazimi ile görüşmüş, görüşmede terörle mücadele işbirliği arttırmada mutabık kalındığı açıklanmıştı.

Erdoğan telefon trafiği, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski ve Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile devam etmişti.

Tüm bu görüşmeleri sosyal medya hesabından paylaşan Erdoğan, Afganistan’daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz” dedi.

Erdoğan, “Bölgemizde istikrarı sağlamak, ülkemizi göç baskısına karşı korumak ve milletimizin huzurunu temin etmek için gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz” diye kaydetti.

Afganistan’daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz.

Bölgemizde istikrarı sağlamak, ülkemizi göç baskısına karşı korumak ve milletimizin huzurunu temin etmek için gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz. pic.twitter.com/St93jivbgD

— Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) August 23, 2021

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments