Salı, Mayıs 24, 2022
Ana SayfaSpor HaberleriErdem Can, NBA'ye gidiyor

Erdem Can, NBA’ye gidiyor

Fenerbahçe Spor Kulübü, basketbol takımında 2012 yılından bu yana görev alan yardımcı antrenör Erdem Can ile yolların karşılıklı anlaşma sonucu ayrıldığını açıkladı. Erdem Can’ın kariyerine NBA’de yardımcı antrenör olarak devam edeceğini açıklayan sarı-lacivertli kulüp, katkılarından dolayı deneyimli antrenöre teşekkür etti ve kariyerinde başarılar diledi.

Sarı-lacivertli kulüpten konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Fenerbahçe Ailesi´ne 2012 yazında katılan ve EuroLeague şampiyonluğu başta olmak üzere erkek basketbolda yaşadığımız birçok özel başarıda emekleri bulunan yardımcı antrenörümüz Erdem Can ile yollarımız karşılıklı anlaşmaya varılarak ayrılmıştır. Erdem Can, kariyerine NBA´de devam edecektir. Erdem Can, takımımızda görev yaptığı süreçte ortaya koyduğu çalışma azmi ile teknik ekibimizin en önemli parçalarından biri olmuş; birçok genç antrenöre örnek teşkil edecek kişisel gelişimiyle basketbolun en prestijli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen NBA Yaz Ligi´nde de antrenör olarak takımımızı ve ülkemizi defalarca temsil etmiştir. Erdem Can, şimdi ise bir Türk antrenör olarak bir ilke imza atacak ve NBA´de yardımcı koçluk yaparak bizleri gururlandırmaya devam edecektir. Değerli antrenörümüz Erdem Can´a, Fenerbahçe Ailesi´ne yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerindeki bu yeni dönemde kendisine sonsuz başarılar dileriz” denildi.

Erdem Can’ın NBA’de yardımcı antrenörlük yapacağı takımın ise Batı Konferansı ekiplerinden Utah Jazz olduğu öğrenildi.

VEDAT ETTİ

Fenerbahçe Beko ile yollarını ayıran Erdem Can, Fenerbahçe’ye veda etti.

Can, Instagram hesabında yer alan mesajında, “2012 Ağustos ayında girdim içeri. Fenerbahçe ailesinin parçası olduğum ilk andan beri tüm gücümle elimden gelen her şeyi ortaya koydum. En güzel günlerde de en zorlarında da ailemin bir parçasıydım. Beni bilen bilir hiç geri adım atmadım, hiç geri çekilmedim, hiç korkmadım ya da saklanmadım. Şimdi yeni bir sayfa açma zamanı. Hep daha iyisi için mücadele etme, ülkemi, ailemi, ismimi Fenerbahçemi gururla temsil etme zamanı!” ifadelerini kullandı.

Kendisini çok seven, kendisine çok kızan, ailesinden bilen tüm taraftarlara gönülden teşekkür ettiğini vurgulayan Can, “Başkanımıza, yönetimimize, yan yana mücadele ettiğim tüm takım arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments