Salı, Mayıs 24, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerCumhurbaşkanı Erdoğan S400 Tartışmasına Noktayı Ko...

Cumhurbaşkanı Erdoğan S400 Tartışmasına Noktayı Ko…

Amerikan New York Times gazetesi, Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurulu için New York’ta bulunan Başkan Erdoğan ile yaptığı konuşmanın S-400’le ilgili bölümünü yayımladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Rusya’dan aldığıS-400 ile ilgili New York Times’a açıklamalarda bulundu. New York Times’in Rusya’dan alınan S-400’ün, ABD ile yarattığı soruna değdi mi sorusu üzerine Başkan Erdoğan, ‘’Bence buna değerdi. Savunmamızı istediğimiz gibi güçlendirebiliriz.’’ cevabını verdi. 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’dan alınan S-400’lerin NATO ittifakına zarar verdiğine yönelik yapılan eleştirileri reddederek, ‘’Amerikalılar Türkiye’ye Patriot füze savunma sistemini satmış olsaydı, S-400’leri almak zorunda kalmayacaktık.’’ ifadesini kullandı. 

Konuyla ilgili New York Times’e yaptığı açıklamada Başkan Recep Tayyip Erdoğan, hem dönemin ABD Başkanı Donald Trump’ın hem de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in S-400 ile ilgili ‘’Türkiye’nin silah tedarikçilerini seçme hakkı vardır’’ ifadesini hatırlattı ve ‘’Kendi silahlarımızı alıyoruz.’’ ifadesini kullandı. 

Amerikan New York Times gazetesine ABD-Türkiye ilişkileri ile ilgili yorum yapan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerinin önemini koruduğunu ifade ederek, ‘’Türkiye’nin ABD ile uzun yıllara dayanan bağları var. Bunun korunarak güçlendirilmesi gerekiyor.’’ dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments