Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerCHP'li belediyeler afet bölgelerine 654 araç ve 1407 personel yolladı

CHP’li belediyeler afet bölgelerine 654 araç ve 1407 personel yolladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP’li belediyelerin yangın ve sel bölgelerine toplam 654 araç ve 1407 personelle destek verdiğini bildirdi.

CHP'li belediyeler afet bölgelerine 654 araç ve 1407 personel yolladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yaptığı yazılı açıklamada, CHP tarafından yangın ve sel bölgesindeki yurttaşlara içme suyu, gıda kolisi, ev eşyası ve kıyafet başta olmak üzere çeşitli ihtiyaçların ulaştırıldığını belirtti.

“Belediyelerimiz bu amaçla sen-ben demeden, yardıma ihtiyaç duyan tüm kesimlere tüm imkanlarıyla destek oluyor,” ifadesini kullanan Torun, Artvin Arhavi’de yaşanan sel felaketinin ardından bölgedeki vatandaşlara, 14 tır içme suyu, 2 bin 683 ev eşyası, 585 beyaz eşya, 50 bin 540 maske, dezenfektan ürünü ve sağlık seti, 1539 temizlik ve gıda kolisi gönderildiğini bildirdi.

Torun, orman yangınlarıyla mücadele için CHP’li belediyelerin, 267 araç 792 personel, orman yangınları sürerken sel felaketinin yaşandığı Kastamonu, Sinop ve Bartın’a 387 araç 615 personel gönderdiğini ifade etti.

Seyit Torun, şunları kaydetti:

“CHP’li belediyeler toplam 654 araç ve 1407 personelle yangın ve sel bölgelerine destek verdi. Afet bölgelerine toplam 54 tır içme suyu, 22 bin gıda kolisi, 3 mobil mutfak tırı, 10 tır temizlik malzemesi, binlerce kıyafet ve çeşitli malzemeler vatandaşa ulaştırılmıştır. Belediyelerimiz, yangın ve sel afetlerinde, asli sorumlu olmamalarına rağmen hem müdahale çalışmalarına hem de vatandaşın ihtiyaçlarına tüm imkanlarıyla destek vermiştir. CHP’li belediyeler bu süreçte dayanışmanın tarihini yazmıştır. Bizim belediyelerimizin yanı halkımızın yanıdır.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments