Salı, Mayıs 24, 2022
Ana SayfaBorsa HaberleriBorsa yatırımcısına sürdürülebilir hisse platformu

Borsa yatırımcısına sürdürülebilir hisse platformu

-DIŞ HABERLER SERVİSİ

Yeni platform, yatırımcıları cinsiyet çeşitliliği, karbon emisyonları ve iklim riski de dahil olmak üzere geniş bir yelpazedeki önde gelen sağlayıcılardan uzman liderliğindeki ESG (Çevresel, Sosyal ve Yönetişim) veri setleriyle buluşturuyor ve şirketlerin ESG profilleri hakkında ayrıntılı ve somut istihbarat sağlıyor.

ESG Veri Merkezi aracılığıyla, cinsiyet eşitliği, biyoçeşitlilik, itibar riski, iklim riski, karbon emisyonları, net etki ve yenilenebilir teknolojiye sahip şirketlerin bilgilerine yatırımcılar tek bir platformdan ulaşabilecek. istedikleri zaman öğrenilebilecek.

Equileap CEO’su Diana van Maasdijk, “Nasdaq ile ortak olmaktan ve yeni platformlarında güvenilir cinsiyet eşitliği verileri sağlamaktan gurur duyuyoruz. Daha çeşitli liderliğe sahip şirketlerin daha iyi performans gösterdiğini ve daha sürdürülebilir olduğunu biliyoruz. Equileap’in cinsiyet çeşitliliği verileri, yatırımcıların fark yaratmasına ve geri dönüş yapmasına yardımcı oluyor” dedi.

Nasdaq Avrupa Verileri Başkan Yardımcısı James McKeone, “Nasdaq ESG Data Hub, daha özel ve yüksek kaliteli verilere yönelik artan talebe yanıt vererek yatırımcıların daha akıllı ve sağlam temellere dayalı yatırım kararları vermelerine yardımcı oluyor” dedi.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments