Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaGüncel HaberlerBakan Koca Uyardı! Kalabalıktan Uzak Durun

Bakan Koca Uyardı! Kalabalıktan Uzak Durun

4 Ağustos Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 122 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 26 bin 822 oldu.

Twitter hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayıları sınır kabul ettiğimiz 20 bin sınırının çok üzerinde. Vaka sayılarını bu sınırın altına indirmek elimizde. Aşınızı olun, kalabalıklardan uzak durun. ” ifadelerine yer verdi.

4 Ağustos 2021 Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri açıklandı.

Türkiye’de son 24 saatte 262 bin 48 Kovid-19 testi yapıldı, 26 bin 822 kişinin testi pozitif çıktı, 122 kişi hayatını kaybetti. İyileşen sayısı ise 6 bin 96 oldu.

AŞILAMA VERİLERİ

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de 1. doz aşılama ortalama yüzde 66,54 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 44,84 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 74 milyon 329 bin 374’e ulaştı.

AŞILAMADA İLK SIRADA MUĞLA VAR

Verilerde, aşılamada öncü olan illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 88,3 ile Türkiye’de en çok aşılamanın yapıldığı Muğla’yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Aydın, Eskişehir, Tekirdağ ve İzmir takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA’DA

Bakanlığın paylaştığı tabloya göre yüzde 40,6 ile Türkiye’de en az aşılamanın yapıldığı Şanlıurfa’yı Mardin, Bitlis, Muş, Diyarbakır, Muş, Batman, Siirt, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır takip etti.

“VAKA SAYISI SINIRIN ÇOK ÜZERİNDE”

Güncel verileri Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayıları sınır kabul ettiğimiz 20 bin sınırının çok üzerinde. Vaka sayılarını bu sınırın altına indirmek elimizde. Aşınızı olun, kalabalıklardan uzak durun.” dedi

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments